Нещодавно побачив одне зображення, яке може стати прикладом того, як не варто робити дизайн. Особливо, якщо хочете, аби інші змогли швидко знайти те, що потрібно.

Візуальна ясність структури або зрозумілість призначення елементів дизайну, який ви розробляєте є найважливішим. А зрозуміти чи дійсно ваш дизайн зрозумілий іншим не складно. Для цього існує простий тест.

Необхідно до нього застосувати ефект нечіткості у будь-якому графічному редакторі (або просто примружте очі) на стільки, щоб не можна було розгледіти, що саме написано на екрані.

Чи можна після цього зрозуміти призначення дизайну?

Що саме потрібно розгледіти?

Структуру

Чи можна розгледіти структуру тексту після того, як він став нечітким? Чи можна вгадати батьківські та дочірні елементи після того, як текст став нечитабельним?

Чи можна розгледіти структуру даного тексту?

Я можете самі пересвідчитись, навіть якщо текст не вдається прочитати, структура інформації досить очевидна.

Важливість

Чи справді зрозуміло який саме елемент дизайну є найважливішим? Чи йому доводиться конкурувати із другорядними або навіть третьорядними? Бажано, аби дизайн виконував одну певну задачу. Якщо все зроблено правильно, то користувач зможе швидко виконати потрібну дію, навіть не читаючи тексту. Примруживши очі та подивившись на дизайн ви одразу зможете дізнатись чи це можливо.

Куди саме ви б клікнули на цій сторінці, щоб оформити поліс автострахування?

Вибір

Якщо користувачу потрібно надати кілька варіантів для вибору, то чи дійсно можливість вибору є очевидною? Чи можна визначити кількість варіантів? Ви повинні бути впевненими, що користувач вибере потрібний варіант, особливо якщо він є очевидним навіть на нечіткому зображенні.

Скільки саме опцій потрібно обрати?

Дію

Чи є очевидним для користувача результат його дії або бездіяльності? Відповідь системи має бути очевидною та конкретною.

Під час розробки додатків або сайтів дизайн варто проробляти таким чином, щоб навіть люди, які не можуть розрізнити червоний та зелений кольори, змогли б зрозуміти суть повідомлення, навіть не читаючи тексту.

Не примушуйте користувача думати за вас

Якщо користувачу доводиться довго читати текст, аби зрозуміти дизайн, це означає, що останній є поганим. Поганий дизайн примушує користувача докладати багато зусиль, щоб розгадати призначення дизайну та спланувати свої подальші дії.

То де тут суп?

Оригінал статті можна знайти тут